
Jest tu tak fajnie, że sami sobie zazdrościmy


Nie dzwonić za często, bo nie mamy czasu odbierać telefonów.
Słońce grzeje
(32°C), wiatr wieje, Adriatyk ciepły z cudownie przejrzystą wodą, czyli jesteśmy zachwyceni






Kolejny dzień naszej chorwackiej przygody za nami 
Do południa korzystaliśmy z uroków Adriatyku
Było plażowanie, nurkowanie i podziwianie podwodnego świata 

Nie zabrakło też gry w piłkę i świetnej zabawy na plaży 

Po obiedzie wybraliśmy się do Zadaru 
Spacerowaliśmy po pięknej starówce, podziwialiśmy rzymskie forum
, katedrę św. Anastazji
oraz nadmorską promenadę. Ogromne wrażenie zrobiły na nas słynne Morskie Organy 
i instalacja „Powitanie Słońca” 

Sunce, more i odlična atmosfera — czego chcieć więcej? 

Czekamy na kolejny dzień pełen wrażeń, bo… ciąg dalszy nastąpi! 


Do południa był pełen relaks i plażowanie 


A po południu wybraliśmy się do jednego z najpiękniejszych miejsc w Chorwacji – Jezior Plitwickich 


To wyjątkowy Park Narodowy wpisany na listę UNESCO 
Ciekawostka 
Jeziora Plitwickie składają się aż z 16 jezior połączonych ponad 90 wodospadami!
Co więcej – krajobraz tego miejsca cały czas się zmienia, ponieważ natura nieustannie tworzy tam nowe kaskady i progi wapienne 

Widoki jak z bajki! 
:::
To miasto nazywane jest „Perłą Adriatyku” 
. Zachwyciły nas klimatyczne uliczki, ogromne mury obronne
i widoki, które naprawdę robią wrażenie
. Ciekawostką jest, że właśnie tutaj kręcono wiele scen do serialu „Gra o Tron”.

To jedno z najstarszych chorwackich miast nad Adriatykiem
. Spacerowaliśmy wąskimi uliczkami i podziwialiśmy wyjątkową katedrę św. Jakuba
, która znajduje się na liście UNESCO
. Miasto ma niesamowity klimat i piękne widoki na morze. 
Już czekamy na kolejną wycieczkę


