
W maju uczniowie klas trzecich rywalizowali w Szkolnym Konkursie Czytania ze Zrozumieniem.

Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności uważnego czytania, rozumienia czytanych tekstów oraz wykorzystania informacji w nich zawartych, jak również rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów.

Uczestnicy zmierzyli się z testem konkursowym sprawdzającym umiejętność analizy tekstu.

Wszyscy wykazali się świetnym opanowaniem tej niełatwej sztuki.
Po wnikliwej ocenie prac wyłoniono laureatów:

miejsce: Alicja Data, kl. 3b

miejsce: Kornelia Kibic, kl. 3a

miejsce: Filip Buczyński, kl. 3b.

Szkolną koordynatorką czytelniczej rywalizacji była: